Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Wisła Kraków gromi Pogoń Szczecin
2017-05-21 11:05:43

Wisła Kraków podejmowała na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Wiślacy według bukmacherów byli faworytem tego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Już w 6. minucie spotkania to Pogoń miała pierwszą dogodną sytacje do strzelenia bramki. Soczystym strzełem zza pola karnego popisał się Dawid Kort. Po tym strzale, bramkarz Wisły miał niemałe problemy, ale fenomenalnie go wybronił. Pogoń znów atakowała. Tym razem bliski strzelenia bramki był Sebastian Kowalczyk, lecz znów na posterunku był Łukasz Załuska. Jak to się mówi "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić".

W 18. minucie spotkania Wiślacy wyszli na prowadzenie po bramce Patryka Małeckiego. Dośrodkowanie w pole karnę wykorzystał zawodnik Wisły strzalając bramkę głową i dając swojej drużynie prowadzenie. W 24. minucie mieliśmy kolejną bramkę na koncie Wisły. Znów podanie z bocznego sektora boiska, lecz tym razem wykorzystał je Paweł Brożek i mieliśmy kolejną bramkę dla Wiślaków. Po dziewięciu minutach od ostatniej akcji sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Rafał Boguski, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Adrianem Hagerem.

W 32. minucie meczu mieliśmy kolejne trafienie dla drużyny z Krakowa. Kolejne dośrodkowanie i kolejna bramka dla gospodarzy. Centre z rzutu rożnego wykorzystał Ivan Gonzalez. Po trzech minutach a dokładniej w 35. minucie mieliśmy czwartą bramkę dla drużyny Wisły. Akcja dwóch zawodników, Brożek wykłada piłkę Boguskiemu a ten strzela bramkę, która ustaliła wynik spotkania. Patrząc na tak grającą Wisłę można było sobie przypomnieć stare czasy gdy ta grała w europejskich pucharach.W 45. minucie piłka znów wpadła do bramki Pogoni, lecz sędzia uznał, że bramkarz był faulowany przez Boguskiego i gola nie uznał.

W drugiej połowie praktycznie nic się nie działo. Piłkarze wystrzelali się w pierwszej części spotkania i Wisła zwyczajnie broniła wyniku a Pogoń nieudolnie próbowała w jakiś sposób zniwelować straty bramkowe. Wisła po tym zwycięstwie zajmuje obecnie piąte miejsce w grupie mistrzowskiej a Pogoń siódme.

WISŁA KRAKÓW - POGOŃ SZCZECIN 4-0 (4-0)

Wisła Kraków: Załuska - Cywka, Głowacki, González, Špičić, Llonch, Mączyński, Boguski, Štilić (52. Bartosz), Małecki (74. Laskoś) – Paweł Brożek (61. Słomka)

Pogoń Szczecin: Henger - Niepsuj, Matras, Râpă, Matynia (46. Obst), Rafał Murawski (86. Rudol), Tsintsadze, Kort, Listkowski, Kowalczyk – Delew (67. Kitano)