Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Pewna wygrana Jagiellonii nad Wisłą Kraków
2017-05-13 20:31:22

Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Wisłą Kraków 2-0 (1-0) pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki zdobyli Cillian Sheridan i Dmytro Chomczenowskyj.

W 27. minucie piłka wpadła do bramki Wisły Kraków po bardzo ładnej akcji Fedora Cernycha. Litwin podał piłkę z lewego skrzydła wprost do Cilliana Sheridana. Irlandczyk nie trafił czystko w piłkę, a mimo to nie dał szans Łukaszowi Załusce.

W drugiej połowie to Wisła Kraków dłużej utrzymywała się przy piłce od Jagielloni. Jednak nie potrafiła sobie stworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

W 64. minucie spotkania Konstantin Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka trafiła do Ivana Runje. Ten uderzył w kierunku dalszego słupka, ale nie trafił w światło bramki.

W doliczonym czasie gry Przemysław Frankowski wypatrzył Dmytro Chomczenowskiego. Rezerwowy Jagiellonii uderzył na dalszy słupek, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki, ustalając wynik spotkania.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW 2-0 (1-0)

1-0 Cillian Sheridan (27.)
2-0 Dmytro Chomczenowski (90+)

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Gordon, Runje, Guti, Tomasik - Novikovas (65. Przemysław Frankowski), Góralski, Romanczuk, Vassiljev (90. Karol Świderski), Černych (87. Dmytro Chomczenowskyj) - Sheridan.

Wisła Kraków: Załuska - Cywka, Uryga, González, Špičić - Brlek, Mączyński, Pol Llonch (76. Éver Valencia), Štilić (59. Jakub Bartosz), Małecki - Brożek (63. Zdeněk Ondrášek)

żółte kartki: Góralski - Štilić. sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Sheridan (1:0)

Khomchenovskiy (2:0)