Za nami 23. kolejka w 3 lidze gr. IV. Do gry wróciła Stal Stalowa Wola, która tydzień temu pauzowała. W sobotnie popołudnie zespół "zielono-czarnych" pokonał Avię Świdnik. Dzień później na tym boisku, TEXOM Sokół Sieniawa ograł w derbach Wólczankę Wólka Pełkińska.

Kolejka rozpoczęła się już w piątek, bowiem wtedy Orlęta Radzyń Podlaski na boisku w Lubartowie zagrali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Gole padły dopiero w drugiej połowie, a wynik spotkania w 73. minucie otworzył Adrian Nowosadko. Niespełna dwadzieścia minut później było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Jan Bożym. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do "pomarańczowo-czarnych", a rezultat ustalił Bartłomiej Smuczyński

Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 (0-0)

1-0 Adrian Nowosadko (57)

2-0 Jan Bożym (73)

2-1 Bartłomiej Smuczyński (82)

Kolejne mecze odbyły się natomiast w sobotę. Do gry wróciła Stal Stalowa Wola, która skromnie pokonała Avię Świdnik. Jedynego gola dla "zielono-czarnych" zdobył Tomasz Płonka, który wrócił do gry po kontuzji i zapewnił zwycięstwo popularnej "Stalówce".

Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 1-0 (0-0)

1-0 Tomasz Płonka (78)

Godzinę później, swój mecz grała Siarka Tarnobrzeg, a jej rywalem był Lewart Lubartów. Spotkanie zostało rozegrane na naturalnej nawierzchni. Podopieczni Sławomira Majaka w 33. minucie stracili zawodnika, bowiem drugie "żółtko" ujrzał Dawid Orzechowski i "zielono-czarno-żółci" musieli radzić sobie osłabieniu. "Siarkowcy" jednak nie dali się w 55. minucie zdobyli gola, a na listę strzelców wpisał się Kacper Józefiak. Bramka ta okazała się zwycięską i to Siarka dopisała do swojego dorobku cenne trzy "oczka".

Siarka Tarnobrzeg - Lewart Lubartów 1-0 (0-0)

1-0 Kacper Józefiak (55)

W tym samym czasie, Stal Kraśnik rozbiła Hetmana Zamość aż 4-0. Strzelanie w 25. minucie rozpoczął Adam Zawierucha. Kolejne gole padły po zmianie stron, a ich autorami byli Bartosz Dyszy, Dawid Chudyba oraz Jakub Mażysz.

Stal Kraśnik - Hetman Zamość 4-0 (1-0)

1-0 Adam Zawierucha (25)

2-0 Bartosz Dyszy (62)

3-0 Dawid Chudyba (74)

4-0 Jakub Mażysz (90)

Cztery gole rywalowi, zaaplikowała także Wisłoka Dębica, która rozbiła Wisłę Sandomierz aż 4-0. Podopieczni Dariusza Kantora rozpracowali "niebiesko-biało-czerwonych" w osiem minut. Prowadzenie ekipie z Podkarpacia w 25. minucie dał Jan Kozłowski. Po chwili "biało-zieloni" wygrywali już dwiema bramkami, a piłkę w siatce umieścił Łukasz Siedlik. W 33. minucie na tablicy wyników było już 3-0, a karnego pewnie egzekwował Sebastian Fedan. Rezultat spotkania ustalił na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Tomasz Palonek.

Wisła Sandomierz - Wisłoka Dębica 0-4 (0-3)

0-1 Jan Kozłowski (25)

0-2 Łukasz Siedlik (29)

0-3 Sebastian Fedan (33-rzut karny)

0-4 Tomasz Palonek (85)

Wisła Puławy bez większych problemów rozprawiła się z Jutrzenką Giebułtów. Ekipa dowodzona przez Mariusza Pawlaka na prowadzenie wyszła w 11. minucie, a piłkę we własnej siatce umieścił Łukasz Kowalski. Przed przerwą, lider 3 ligi gr. IV podwyższył na 2-0, a rzut karny wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Wynik spotkania ustalił Adrian Paluchowski cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Wisła Puławy - Jutrzenka Giebułtów 3-0 (2-0)

1-0 Łukasz Kowalski (11-samobójcza)

2-0 Bartłomiej Bartosiak (39-rzut karny)

3-0 Adrian Paluchowski (86)

ŁKS Probudex Łagów okazał się lepszy od rezerw Korony Kielce, które skromnie pokonał 1-0, po bramce Amarildo Balotelli w 42. minucie.

ŁKS Probudex Łagów - Korona II Kielce 1-0 (1-0)

1-0 Amarildo Balotelli (42)

Rezerwy Cracovii na własnym boisku, bezbramkowo zremisowały z Podlasiem Biała Podlaska.

Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0-0 (0-0)

Ciekawie było na boisku sztucznym w Stalowej Woli, gdzie TEXOM Sokół Sieniawa grał mecz derbowy z Wólczanką Wólka Pełkińska. Mecz mógł się idealnie ułożyć dla "czarno-czerwonych", którzy w 10. minucie mieli rzut karny. Tego nie wykorzystał Krzysztof Pietluch i to się zemściło, bowiem po chwili było 1-0 dla "biało-niebieskich", a piłkę we własnej siatce umieścił Dawid Wach. Kolejne gole padły po przerwie. Prowadzenie dla ekipy z Sieniawy podwyższył Paweł Hass, a trzeciego gola dla zespołu z Sieniawy, siedem minut później zdobył Patryk Kapuściński. Wólczanka w końcówce pokazała pazur i w końcówce zmniejszyła straty za sprawą Pietlucha. Podopiecznym Marcina Wołowca nie udało się doprowadzić już do wyrównania i to Sokół cieszył się ze zwycięstwa.

TEXOM Sokół Sieniawa - Wólczanka Wólka Pełkińska 3-2 (1-0)

1-0 Dawid Wach (11-samobójcza)

2-0 Paweł Hass (68)

3-0 Patryk Kapuściński (75)

3-1 Krzysztof Pietluch (84)

3-2 Krzysztof Pietluch (85)

KS Wiązownica pokonał Chełmiankę Chełm w ostatnim meczu kolejki. Podopieczni Jacka Piszczka prowadzenie objęli 18. minucie, po bramce Kacpra Ropa. Niedługo po tym, goście wyrównali, a z rzutu wolnego przymierzył Tomasz Brzyski. Spotkanie było bardzo wyrównane, a oba zespoły miały swoje okazje. Po zmianie stron, beniaminek 3 ligi gr. IV strzelił jeszcze dwa gole. Prowadzenie odzyskał Wojciech Trochim w 65. minucie, a w doliczonym czasie podwyższył je Rop.

KS Wiązownica - Chełmianka Chełm 3-1 (1-1)

1-0 Kacper Rop (18)

1-1 Tomasz Brzyski (27)

2-1 Wojciech Trochim (65)

3-1 Kacper Rop (90)