Walka o utrzymanie wobec spadku Ruchu Chorzów i Rozwoju Katowice do trzeciej ligi nabrała rumieńców. Spadkowicz z drugiej ligi zremisował z Gwarkiem i na ten moment jest nad kreską. Lider poległ w Namysłowie.

Na inaugurację kolejki Pniówek Pawłowice Śląskie uległ Zagłębiu II Lubin. Dublet dla rezerw ustrzelił Eryk Sobków.

Godzinę później Foto-Higiena Gać podzieliła się punktami ze Ślęzą Wrocław. Goście wyszli na prowadzenie w 30. minucie za sprawą Mateusza Kluzka w 30. minucie. Miejscowi do wyrównania doprowadzili w 69. minucie po strzale Jana Jakackiego.

Warta Gorzów Wielkopolski wygrała z Ruchem Zdzieszowice. Gole padły w ostatnim kwadransie. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 76. minucie po trafieniu Pawła Posmyka, zaś cztery minuty później wyrównał Michał Bachor. Warta odzyskała prowadzenie w 90. minucie, gdy do siatki trafił Sebastian Surmaj.

Ruch Radzionków podzielił się punktami z Górnikiem II Zabrze. Zabrzanom w 28. minucie prowadzenie dał Dariusz Kamiński. Gospodarze wyrównali w 80. minucie, za sprawą Marcina Trzcionki z jedenastu metrów.

Identycznym rezultatem zakończył się mecz Piasta Żmigród z Lechią Dzierżoniów. Do przerwy goście prowadzi 0-1 po golu Dawida Szydziaka z 19. minuty. Piast wyrównał w samej końcówce, a z gola cieszył się Patryk Gołębiewski.

Agroplon Głuszyna pokonał lidera rozgrywek, Górnika Polkowice po strzale Bartosza Sobczyńskiego w 25. minucie.

MKS Kluczbork podzielił się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Drużyna z województwa Opolskiego na prowadzenie wyszła w 9. minucie za sprawą Dominika Lewandowskiego. Po przerwie wynik spotkania ustalił Dawid Jarka.

Stilon Gorzów Wielkopolski przegrał z Miedzią II Legnica, a jedynego gola w tym meczu zdobył Mateusz Zatwarnicki w 29. minucie.

W jedynym niedzielnym meczu Rekord Bielsko-Biała wygrał ze Stalą Brzeg po bramce Mateusza Glenia w drugiej połowie.