Zmiana na pozycji lidera w drugiej grupie 3 ligi. Drugi garnitur Kolejorza w meczu na szczycie pokonał podopiecznych Dariusza Marca aż 4-1. Punkty stracił także Mieszko Gniezno.

Gwardia Koszalin powoli komplikuje sobie sytuacje w tabeli, bowiem w sobotnie popołudnie przegrali u siebie z KP Starogard Gdański. Pierwsza bramka dla gości padła w końcówce pierwszej odsłony autorstwa Wojciecha Zyski. Wynik meczu ustalił 120 sekund po wznowieniu Rafał Jankowski.

Trochę lepiej w lidze radzi sobie Bałtyk Koszalin który o tej samej porze pokonał w meczu wyjazdowym Chemika Bydgoszcz. Wynik meczu otworzył Łukasz Włodarczyk w 15. minucie. Pod koniec pierwszej połowy na 0-2 podwyższył Paweł Łysiak. Bydgoszczan stać było tylko na jedno trafienie, które padło w 75. minucie z rzutu karnego autorstwa Szymona Maziarza.

Górnik Konin wysoko przegrał z Bałtykiem Gdynia. Wynik spotkania otworzył Michał Marczak w 15. minucie, zaś wyrównanie padło kwadrans później, po bramce Tarasa Jaworskyja. Od tej pory jednak strzelali już tylko goście, a bramki padały po przerwie. Dublet ustrzelił Sebastian Bartlewski, a jedną Przemysław Czerwiński.

Godzinę później Radunia Stężyca w wyjazdowym meczu wysoko pokonała Wierzycę Pelplin. Beniaminek do przerwy prowadził już 0-2 po trafieniach Rafała Kosznika i Krzysztofa Iwanowskiego. Kolejne dwie bramki padły w samej końcówce, a z goli cieszyli się Radosław Stępień i Artur Formela.

W niedzielne przedpołudnie bijące się o utrzymanie rezerwy Pogoni Szczecin podzieliły się punktami z Mieszkiem Gniezno. Wynik spotkania otworzył Mikołaj Panowicz w 13. minucie. Kolejna bramka padła w 35. minucie, a jej autorem był Adrian Benedyczak. Ten sam zawodnik również strzelił na 2-1 w 59. minucie. Decydujące trafienie padło w 90. minucie, a punkt beniaminkowi z Gniezna uratował Damian Pawlak.

Polonia Środa Wielkopolska po bramkach w samej końcówce pokonała Sokoła Kleczew. Najpierw w 89. minucie Krzysztof Bartoszak otworzył wynik, a minutę później podwyższył Igor Jurga.

W derbach województwa Zachodniopomorskiego Świt Skolwin podzielił się punktami z Kotwicą Kołobrzeg. Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy gospodarzy, a w 29. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Adam Nagórski. Wynik meczu meczu zaraz po przerwie ustalił Dawid Retlewski.

Lech II Poznań w meczu na szczycie pokonał KKS 1925 Kalisz i wskoczył na pozycję lidera detronizując kaliszan. Poznaniacy do przerwy prowadzili 2-0 po dwóch trafieniach Macieja Gajosa. Po zmianie stron druga drużyna Lecha nie zatrzymywała się i najpierw w 57. minucie Timur Żamaletdinow podwyższył na 3-0, a Jakub Kamiński w 74. minucie dobił zespół gości. Piłkarzy Dariusza Marca stać było na tylko jedno trafienie, którego autorem był Ivan Gonzales w 83. minucie.