Jeden z głównych faworytów ligi pewnie ograł ekipę Górnika Konin, wobec czego został pierwszym liderem. Z trzecią ligą udanie przywitała się także Unia Janikowo, która pewnie wygrała z Bałtykiem Gdynia.

Na początek jednak Polonia Środa Wielkopolska rozpoczęła zmagania ligowe od minimalnej porażki z Mieszkiem Gniezno. Jedyną bramkę dla gości zdobył Adrian Kaliszan w 51. minucie.

Porażką sezon rozpoczęła także Nielba Wągrowiec, która uległa KP Starogard Gdański. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł beniaminek w 23. minucie, a do siatki trafił Rafał Leśniewski z rzutu karnego. 120 sekund później był już remis, a z gola cieszył się Daniel Kraska. Nielba po chwili znowu miała rzut karny, którego pewnie na bramkę wykorzystał ponownie Rafał Leśniewski. Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo, bowiem w 42. minucie wyrównał Bartosz Kuźniarski. Po zmianie stron gola dołożył jeszcze Kamil Żylski i ustalił wynik meczu.

Grom Nowy Staw nie będzie miło wspominał sobotniej inauguracji, bowiem przegrał aż 0-4 z KKS-em 1925 Kalisz po dwóch bramkach Mateusza Żebrowskiego oraz jednym trafieniu Sebastiana KaczyńskiegoAndrzeja Kaszuby.

Kotwica Kołobrzeg pokonała Jarotę Jarocin 4-2. Gospodarze po osiemnastu minutach prowadzili już 3-0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Trojanowski. Trzeciego gola dołożył Michał Marczak. Jarota zaczęła odrabiać straty i w 33. minucie do siatki trafił Szymon Gałczyński. Osiem minut później Kotwica zdobyła kolejną bramkę i w dobrych humorach schodziła na przerwę. Po zmianie stron rozmiary porażki zmniejszył Mateusz Durnaj.

Sokół Kleczew pokonał Bałtyk Koszalin, a gola już w 1. minucie spotkania zdobył Norbert Grzelak. Kolejne gole padły dopiero po przerwie i najpierw w 61. minucie wyrównał Michał Czenko, zaś po dwunastu minutach wynik ustalił Norbert Grzelak.

Unia Janikowo na inaugurację rozgrywek pewnie pokonała Bałtyk Gdynia po dwóch bramkach Przemysława Kędziory i jednej Dawida Radomskiego.

Rezerwy Pogoni Szczecin bez problemów rozprawili się z Gwardią Koszalin. Drugi garnitur Portowców do przerwy prowadził już 2-0 po bramkach Kacpra Kozłowskiego i Błażeja Starzyckiego. Gospodarze po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa gole autorstwa Adriana Benedyczaka oraz Oskara Kalenika. Honorowe trafienie dla Gwardii w 86. minucie zaliczył Aleks Hendryk.

Chemik Police w derbach województwa zachodniopomorskiego uległ Świtowi Skolwin po bramkach Adama Nagórskiego i Pawła Krawca.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła Radunia Stężyca, która pewnie pokonała Górnika Konin aż 5-1. Gospodarze do przerwy prowadzili 2-0 po bramkach Krzysztofa Iwanowskiego i Artura Formeli. Po zmianie stron Radunia dołożyła jeszcze trzy gole, a do siatki trafiali Jakub Bojas, Filip Burkhardt z rzutu karnego oraz Dawid Cempa. Górnik odpowiedział trafieniem Tarasa Jaworskyja w 79. minucie.