Beniaminek z Koszalina w meczu inaugurującym 29. kolejkę rozgromił imiennika z Gdyni. Lider z Poznania z powodu złego stanu boiska przeniósł mecz na 5 czerwca. KKS 1925 Kalisz w końcu zdobył trzy oczka.

W piątkowe popołudnie Bałtyk Koszalin wysoko pokonał Bałtyk Gdynia. Gospodarze do przerwy prowadzili już 3-0, a dublet ustrzelił Paweł Rak, zaś jedno trafienie było autorstwa Macieja Gregorka. W drugiej odsłonie straty zmniejszył Jakub Letniowski z rzutu karnego w 68. minucie, lecz ten gol podrażnił miejscowych którzy dołożyli jeszcze trzy gole.

KP Starogard Gdański podzielił się punktami z Kotwicą Kołobrzeg. Wynik w 21. minucie otworzył były piłkarz miejscowych Dawid Retlewski. Kotwica prowadzenie dała sobie wypuścić w samej końcówce, a gola na wagę punktu zdobył Filip Sosnowski.

W tym samym czasie Polonia Środa Wielkopolska rozgromiła Górnika Konin. Worek z bramkami w 4. minucie Michał Górzyński, a jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do samej końcówki. Trzy gole wtedy zdobył Krzysztof Bartoszak i ostatecznie Polonia wygrała 4-0.

Gwardia Koszalin w arcyważnym spotkaniu pokonała Chemik Bydgoszcz. Goście na prowadzenie wyszli w 28. minucie za sprawą Dawida Janickiego. Przed przerwą wyrównał Sebastian Ginter i Gwardia z nadziejami schodziła na przerwę. Po zmianie stron ten sam zawodnik wyprowadził miejscowych na prowadzenie w 52. minucie, ustalając rezultat meczu.

Mieszko Gniezno przegrało z Radunią Stężyca po golach Radosława Stępnia, Artura Formeli i Kamila Żylskiego.

KKS 1925 Kalisz pokonał Świt Skolwin. Strzelanie w w 22. minucie rozpoczął Mateusz Żytko, który pokonał golkipera gości z jedenastu metrów. 180 sekund później Mateusz Żebrowski podwyższył na 2-0. Kolejne gole padły dopiero po przerwie. W 70. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Sebastian Nagel. Ostatnie słowo należało do kaliszan, którzy podwyższyli na 3-1 za sprawą Todora Trajanowa

Rezerwy Pogoni Szczecin minimalnie uległy Jarocie Jarocin, a jedynego gola zdobył Dawid Idzikowski zaraz po przerwie.