Za nami druga wiosenna kolejka w 2 lidze, w której całkiem sporo się działo. Stal Rzeszów po wysokiej przegranej z rezerwami Lecha Poznań, zrehabilitowała się i wygrała z Górnikiem Polkowice. Pierwsze ligowe zwycięstwo zanotował Motor Lublin, a minioną już serię gier zamknął mecz Chojniczanki Chojnice z Pogonią Siedlce. Oto nasze podsumowanie 20. kolejki.

Pierwszy mecz 20. kolejki 2 ligi ponownie został rozegrany w Pruszkowie. Tam miejscowy Znicz gościł Motor Lublin, który ma dość ambitne plany. Spotkanie zakończyło się skromną wygraną podopiecznych Marka Saganowskiego, a jedynego gola zdobył w 85. minucie Piotr Ceglarz. Relację z tej potyczki możecie przeczytać TUTAJ.

Znicz Pruszków - Motor Lublin 0-1 (0-0)

0-1 Piotr Ceglarz (85)

KKS 1925 Kalisz nie miał litości dla Błękitnych Stargard, których pokonał aż 4-0 na wyjeździe. Wynik meczu w 31. minucie otworzył Néstor Gordillo. Kolejne gole padły po zmianie stron, a ich autorami byli Mateusz Majewski z rzutu karnego, ponownie Gordillo oraz Tomasz Hołota, który ustalił rezultat sobotniego meczu.

Błękitni Stargard - KKS 1925 Kalisz 0-4 (0-1)

0-1 Néstor Gordillo (31)

0-2 Mateusz Majewski (69-rzut karny)

0-3 Néstor Gordillo (76)

0-4 Tomasz Hołota (84)

W tym samym czasie, swój mecz grała Stal Rzeszów, która na wyjeździe podejmowała Górnika Polkowice, wicelidera rozgrywek. Spotkanie było szczególne dla Janusza Niedźwiedzia, który jeszcze niedawno trenował "biało-niebieskich". Na boisku sentymentów jednak nie było. Wynik spotkania w 29. minucie otworzył Mariusz Sławek, który wykorzystał dogranie Krystiana Pieczary. Kolejne gole padły po zmianie stron. Na 2-0 podwyższył Pieczara i wydawało się, że ekipa z Podkarpacia może już świętować. Nic bardziej mylnego, bowiem Górnik na kwadrans przed końcem zdobył kontaktowego gola. Ostatnie minuty meczu były bardzo zacięte, ale ostatecznie to "Stalowcy" cieszyli się z kompletu oczek.

Stal Rzeszów - Górnik Polkowice 1-2 (1-0)

0-1 Mariusz Sławek (29)

0-2 Krystian Pieczara (64)

1-2 Ernest Terpiłowski (75)

Także o 13 grały rezerwy Lecha Poznań. Te podejmowały na stadionie we Wronkach Sokoła Ostróda. Podopieczni Artura Węski prowadzenie objęli w 63. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Karbownik. Beniaminek 2 ligi do wyrównania doprowadził w doliczonym czasie gry, a "jedenastkę" udanie egzekwował Dawid Wolny.

Lech II Poznań - Sokół Ostróda 1-1 (0-0)

1-0 Jakub Karbownik (63)

1-1 Dawid Wolny (90-rzut karny)

Godzinę później, odbyły się dwa mecze, w których padły dwa bezbramkowe remisy. W pierwszym meczu Olimpia Elbląg mierzyła się z Wigrami Suwałki, natomiast w drugim Olimpia Grudziądz podejmowała Bytovię Bytów.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0-0 (0-0)

Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 0-0 (0-0)

W ostatnim sobotnim spotkaniu, doszło do niemałej niespodzianki. Hutnik Kraków pokona przy Bukowej 1 ekipę GKS-u Katowice. Wynik meczu w 13. minucie otworzył Michał Kitliński. Przyjezdni nie zatrzymywali się i cały czas napierali. Katowiczanie także mieli swoje okazje, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Druga część potyczki nie najlepiej rozpoczęła się dla ekipy z Suchych Stawów, która straciła Abdallaha Hafeza, bowiem ten ujrzał czerwoną kartkę. Hutnicy jednak nie załamali się i strzelili jeszcze jednego gola, autorstwa Kamila Sobali, który dał cenny komplet oczek beniaminkowi 2 ligi.

GKS Katowice - Hutnik Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Michał Kitliński (13)

0-2 Kamil Sobala (90)

Niedzielne zmagania, rozpoczęła potyczka Skry Częstochowa z rezerwami Śląska Wrocław. Podopieczni Marka Gołębiewskiego cały czas potwierdzają dobrą dyspozycję i pewnym jest, że wielu jeszcze napsują krwi. Wracając do meczu, to ten zakończył się wygraną 2-0 ekipy z województwa śląskiego, a gole padały w drugiej połowie. Wynik otworzył Daniel Pietraszkiewicz na samym jej początku, a dwadzieścia minut później, podwyższył go Radosław Gołębiowski.

Skra Częstochowa - Śląsk II Wrocław 2-0 (0-0)

1-0 Daniel Pietraszkiewicz (51)

2-0 Radosław Gołębiowski (71)

Wisienką na torcie 20. kolejki, było starcie Pogoni Siedlce z Chojniczanką Chojnice. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, ale ostatecznie to podopieczni Adama Noconia cieszyli się z trzech punktów. Wynik w 12. minucie otworzył Robert Ziętarski, a po zmianie stron ustalił go Szymon Skrzypczak.

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 0-2 (0-1)

0-1 Robert Ziętarski (12)

0-2 Szymon Skrzypczak (53)