Piast Gliwice wygrał z Wisłą Kraków 2-0 (1-0) w drugim piątkowym meczu w 14. Kolejce LOTTO Ekstraklasy

W 7. minucie bardzo gorąco zrobiło się w polu karnym Wisły Kraków.Tom Hateley zdecydował się na uderzenie. Strzał Anglika odbił się od jednego zprzeciwników i ostęplowała słupek.

W 23. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Patryk Dziczek, który strzałem głową wyprowadził Piasta Gliwice na prowadzenie.

W 29. minucie mogło być 2-0. Piotr Parzyszek ładnie uderzył na bramkę Mateusza Lisa,który wyciągnął się jak struna, a piłka uderzyła w poprzeczkę.

W 70. minucie uderzył Jakub Czerwiński, ale skuteczną interwencją popisał się Mateusz Lis.

W 88. minucie Patryk Sokołowski podwyższył wynik dzisiejszego spotkania. Młody zawodnik Piasta otrzymał podanie i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Był to debiutancki gol tego zawodnika w Ekstraklasie.

PIAST GLIWICE - WISŁA KRAKÓW 2-0 (1-0)

1-0 Patryk Dziczek (24.)

2-0 Patryk Sokołowski (88.)

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Mak (79. Denis Gojko), Hateley, Dziczek, Valencia, Félix (86. Patryk Sokołowski) - Parzyszek (61. Michal Papadopulos).

Wisła Kraków: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Boguski (64. Martin Kostal), Basha (46. Dawid Kort), Arsenić, Imaz, Wojtkowski - Ondrasek (66. Paweł Brożek).

żółte kartki: Valencia - Sadlok, Arsenić, Imaz. sędzia: Szymon Marciniak (Płock). widzów: 4 101