Zagłębie Sosnowiec wygrało z Miedzią Legnica 3-1 (2-1) w pierwszym sobotnim meczu 12. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Było to pierwsze zwycięstwo sosnowiczan pod wodzą nowego trenera Litwina Valdasa Ivanauskasa.

W 3. minucie spotkania wynik otworzył z rzutu karnego Petteri Forsell, pewnym strzałem w lewy róg bramki wyprowadził gości na prowadzenie.

W 12. minucie do wyrównania doprowadził Szymon Pawłowski, który wykorzystał podanie z prawej strony boiska. Pomocnik Zagłębia miał na tyle wolnego miejsca, że ze spokojem mógł umieścić piłkę w siatce.

W 22. minucie zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym przyjezdnych. Alexander Cristovao nie umieścił piłki w siatce ciekawa akcja gospodarzy.

W 36. minucie bardzo dobrą okazję stworzyli sobie zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. Sebastian Milewski oddał mocny strzał. Łukasz Sapela sparował piłkę do której doszedł Szymon Pawłowski próbując dobić. Bramkarz Miedzi po raz drugi był górą.

W 41. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył bardzo aktywny dzisiaj Pawłowski. Pomocnik gospodarzy wpadł w pole karne, a następnie precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Przy akcji bramkowej asystował Konrad Wrzesiński.

W 63. minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca Miedzi Legnica Francisco Cruz Torres. Piłka dośrodkowana przez Patrika Mraza z rzutu rożnego spadła na głowę Hiszpana i lobem wpadła do siatki.

W 86. minucie mocne uderzenie z rzutu wolnego oddał Petteri Forsell. Skutecznie interweniował Dawid Kudła bramkarz gospodarzy popisał się ładną paradą wybijając piłkę na rzut rożny.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 3-1 (2-1)

0-1 Petteri Forsell (3.) karny

1-1 Szymon Pawłowski (12.)

2-1 Szymon Pawłowski (41.)

3-1 Francesco Cruz Torres (63.) s.

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Heinloth, Jędrych, Polczak, Mráz - Wrzesiński, Milewski (73. Bartłomiej Babiarz), Banasiak (84. Dejan Vokić), Pawłowski, Cristovao - Sanogo (33. Žarko Udovičić).

Miedź Legnica: Sapela - Zieliński, Osyra, Božić, Adu Kwame (46. Artur Pikk) - Camara, Fran Cruz (70. Mateusz Piątkowski), Fernandez, Forsell, Ojamaa (46. Wojciech Łobodziński) - Szczepaniak.

żółte kartki: Banasiak, Alexandre Cristóvao, Udovičić - Božić, Zieliński.sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź) widzów: 2 644