Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Trener i obrońca Śląska Wrocław przed meczem z Jagiellonią Białystok. „Jedziemy po wygraną”
2018-09-30 20:09:25

Hitem 10. kolejki Lotto Ekstraklasy będzie starcie Śląska Wrocław z liderującą Jagiellonią Białystok. Głos przed meczem zabrali trener Tadeusz Pawłowski i obrońca Łukasz Broź.
 
Po siedmiu meczach bez zwycięstwa wrocławianie przełamali się i wygrali swoje dwa ostatnie spotkania ligowe (4:1 z Piastem Gliwice, 3:0 z Olimpią Elbląg) i jedno pucharowe. Teraz cel przed meczem z liderem załoga Śląska określa jasno.
 
– Jedziemy po wygraną. Nastawienie jest dobre, a morale zespołu po ostatnich dwóch meczach poszły w górę. Myślę, że na takie mecze nie trzeba nikogo mobilizować. Trzeba pojechać i wygrać – mówi Łukasz Broź, obrońca wrocławskiej drużyny.
 
Trener Śląska Tadeusz Pawłowski również nie zamierza się bronić. – Jagiellonia jest do przejścia. Jedziemy do lidera i drużyny, która grała w europejskich pucharach. I, jak zawsze, jedziemy zagrać dobry mecz. Nie będziemy się bronić, lecz będziemy grać tak, żeby coś stamtąd wywieźć – mówi.
 
Mecz przeciwko żółto-czerwonym będzie dla wrocławian pierwszym z dwóch z rzędu pojedynków przeciwko polskim markom piłkarskim. W przyszłą sobotę czeka ich bowiem starcie z Legią Warszawa. – Znając ligę polską, to nie ma znaczenia, czy gramy z Jagiellonią czy z Legią. Możemy sprawdzić się przeciwko liderowi. Nie kalkulujemy, lecz skupiamy się na najbliższych meczach – mówi Tadeusz Pawłowski.
 
Jagiellonia pozycję lidera zapewniła sobie wygrywając sześć meczów, przegrywając dwa i remisując jedno. Jej dorobek to 19 punktów. Śląsk cztery z dziewięciu swoich meczów przegrał, trzy zremisował, a dwa ostatnie wygrał. Z dorobkiem 9 punktów zajmuje 12. miejsce.
 
Mecz Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław zostanie rozegrany w poniedziałek (1 października) o 18:00 w Białymstoku. Poprowadzi go Szymon Marciniak.
 
 
Autor: Tomasz Chabior
 
 
 
 
Komentarze

=

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.