Miedź Legnica przegrała z Legią Warszawa 1-4 (1-1) w ostatnim sobotnim meczu 9. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki strzelił portugalski pomocnik Legii Warszawa Cafú.

Miedź Legnica przegrała z Legią Warszawa 1-4 (1-1) w ostatnim sobotnim meczu 9. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki strzelił portugalski pomocnik Legii Warszawa Cafú.

W 5. minucie bliski zdobycia pierwszej bramki w tym meczu był Carlos Lopez. Hiszpan zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z 23. metra od bramki. Futbolówka leciała w samo okienko bramki, ale rewelacyjną interwencją popisał się bramkarz Miedzi Legnica.

W 15. minucie piłka wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka. Gol nie został uznany na wyraźnej pozycji spalonej Petteri Forsell.

W 22. minucie wynik spotkania otworzył Cafú. Portugalczyk wykorzystał ostre dośrodkowanie na dalszy słupek w wykonaniu Carlitosa. Z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.

W 40. minucie Miedź Legnica doprowadziła do remisu. Petteri Forsell dostał piłkę przed polem karnym. Płaskim mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Radosław Cierzniak nawet nie zareagował.

W 44. minucie podopieczni Dominika Nowaka mogli wyjść na prowadzenie. Marquitos otrzymał piłkę na 5. metrze był niepilnowany, ale nie wykorzystał okazji uderzając nad bramką.

W 54. minucie Cafu polu karnym uderzył piłka odbiła się od ręki Rafała Augustyniaka. Sędzia Tomasz Musiał zdecydował się na analizę VAR. Po oglądnięciu zapisu wideo podyktował rzut karny dla przyjezdnych.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Michał Kucharczyk, strzelił w środek bramki. Anton Kanibołoćkyj rzucił się w lewą stronę, ale mógł obronić piłkę bo ta przeleciała mu pod nogą przekraczając linię bramkową.

W 79. minucie Dominik Nagy popisał się ładnym dryblingiem w polu karnym, piętą oddał futbolówkę do Carlitosa, a ten z strzałem z ostrego kąta podwyższył wynik spotkania.

W 89. minucie José Kanté podał do Cafu. Portugalczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu ustalając wynik spotkania.

MIEDŹ LEGNICA - LEGIA WARSZAWA 1-4 (1-1)

0-1 Cafú (22.)

1-1 Petteri Forsell (40.)

1-2 Michał Kucharczyk (56.) karny

1-3 Carlos Lopez (79.)

1-4 Cafú (89.)

Miedź Legnica: Kanibołoćkyj - Zieliński, Osyra, Božić, Pikk - Piasecki (71. Mateusz Piątkowski), Augustyniak (77. Wojciech Łobodziński), Fernández, Marquitos, Ojamaa (82. Mateusz Szczepaniak) - Forsell.

Legia Warszawa: Cierzniak - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hloušek - Kucharczyk (77. André Martins), Cafú, Antolić, Szymański (88. Cristian Pasquato), Nagy - Carlitos (85. José Kanté).

żółte kartki: Augustyniak, Marquitos, Osyra - Pasquato sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) widzów: 5 875