Arka Gdynia pokonała Lecha Poznań 1-0 (0-0) w drugim piątkowym meczu 9. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył w 76. minucie Michał Janota.

Arka Gdynia pokonała Lecha Poznań 1-0 (0-0) w drugim piątkowym meczu 9. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył w 76. minucie Michał Janota.

W 21. miucie Matúš Putnocký wznowił grę piłka powędrowała do Joao Amarala, który w pełnym biegu dośrodkował w pole karne z prawej strony wprost do Kamila Jóźwiaka, który nie trafił czysto i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Dwie minuty, które mogły ustawić wynik spotkania. Paweł Tomczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Pavelsem Šteinborsem, ale przegrał pojedynek z łotewskim bramkarzem.

W 23. minucie bardzo dobre uderzenie z dystansu w wykonaniu Lecha Poznań. Płaskim strzałem tuż obok słupka popisał się portugalski skrzydłowy przyjezdych Amaral.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy bardzo dobrą okazję miał aktywny w dzisiejszym spotkaniu Luka Zarandia. Z bramki niepotrzebni wyszedł Putnocký został ograny przez gruzińskiego zawodnika Arki Gdynia, który uderzył w kierunku bramki w ostatnie chwili piłkę zatrzymał Wołodymyr Kostewycz.

W 67. minucie Maciej Gajos zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Arki Gdynia.

W 76. minucie Arka Gdynia wyszła na prowadzenie. Luka Zarandia oddał piłkę spod linii końcowej do niepilnowanego Michała Janoty, a ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

W 83. minucie Lech Poznań miał dogodną okazję z rzutu rożnego. Piłka dotarła na dalszy słupek do Kamila Jóźwiaka, a ten niepilnowany uderzył nad bramką.

W 90. minucie Łukasz Trałka umieścił piłkę w siatce. Jednak sędzia nie uznał bramki, kapitan Kolejorza w walce o piłkę faulował przeciwnika.

ARKA GDYNIA - LECH POZNAŃ 1-0 (0-0)

1-0 Michał Janota (76.)

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Zarandia (90. Tadeusz Socha), Deja, Nalepa, Janota (88. Adam Danch), Jankowski - Kolew (75. Rafał Siemaszko).

Lech Poznań: Putnocký - Cywka, Janicki, Goútas, Kostewycz - Amaral (82. Tymoteusz Klupś), Gajos, Trałka, Tiba, Jóźwiak (90. Piotr Tomasik) - Tomczyk (65. Christian Gytkjær).

żółte kartki: Trałka, Amaral sędzia: Wojciech Myć (Lublin) widzów: 9 501