Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 1-0 (1-0) w najciekawszym spotkaniu 8. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Dominik Nagy.

W 8. minucie Kamil Jóźwiak zgarnął piłkę przed linią końcową zagrał ją wprost do Christiana Gykjaera. Duńczyk miał bardzo dużo miejsca w polu karnym, aby dokładnie uderzyć ale przestrzelił.

W 17. minucie Domagoj Antolić dośrodkował piłkę w pole karne. Lot piłki źle obliczył Matúš Putnocký próbując wybić piłkę. Ta spadła na głowę Artura Jędrzejczyka. Gdyby lepiej uderzył kapitan Legii piłka znalazłaby się w siatce.

W 31. minucie wynik spotkania otworzył Dominik Nagy. Węgierski pomocnik otrzymał podanie od Sebastiana Szymańskiego ominął bramkarza Lecha i skierował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry idealną okazję miał Joao Amaral. Łukasz Trałka zagrał za plecy obrońców. Do piłki doszedł portugalski pomocnik Lecha, stanął oko w oko z Radosławem Cierzniakiem, ale przestrzelił.

W 49. minucie piłkarze Legii Warszawa mogli idealnie wejść w drugą połowę. Piłka po strzale Mateusza Wieteski odbiła się od poprzeczki. Żadnemu z piłkarzy gospodarzy nie udało się dojść do dobitki. Piłka finalnie znalazła się w rękach bramkarza Kolejorza.

W 54. minucie sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny po faulu Thomasa Rogne na Dominiku Nagy. Po weryfikacji VAR cofnął swoją pierwotną decyzję.

W 83. minucie Paweł Stolarski zagrał w pole karne do Miroslava Radovicia, a ten zmylił Dimítrisa Goutasa i uderzył na bramkę Putnocký wyciągnął się jak struna i końcówkami palców wybił piłke za linię końcową.

W pierwszzej z doliczonych 6. minut do drugiej połowy Lech Poznań miał swoją okazję do wyrównania. W zamieszaniu pod bramką Christian Gytkjaer próbował zaskoczyć Cierzniaka.

LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ 1-0 (1-0)

1-0 Dominik Nagy (31.)

Legia Warsza: Cierzniak - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hloušek - Kucharczyk, Cafú, Antolić (90. André Martins), Szymański (75. Miroslav Radović), Nagy - Carlitos (73. José Kanté).

Lech Poznań: Putnocký - Cywka, Janicki, Rogne (78. Dimítris Goutas), De Marco - Amaral, Tiba, Trałka (63. Maciej Gajos), Jevtić (63. Paweł Tomczyk), Jóźwiak - Gytkjær.

żółte kartki: Carlos Lopez, Jędrzejczyk, André Martins - De Marco. sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz) widzów: 22 665