Pogoń Szczecin zremisowała z Koroną Kielce 1-1 (1-0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 8. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 3. minucie spotkania wynik otworzyli Portowcy. Lasza Dwali dograł w pole karne z lewej strony. Wbiegający Radosław Majewski przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył trafiając w samo okienko bramki.

W 32. minucie na uderzenie zdecydował się Bartosz Rymianiak piłka uderzyła w rękę jednego z graczy gospodarzy. Arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

W 65. minucie spotkania Korona Kielce wyrównała. Do dośrodkowania z rzutu rożnego wykonywanego przez Jakuba Żubrowskiego doszedł Djibril Diaw. Bardzo dobrze uderzył piłkę głową w kierunku dalszego słupka, a ta wpadła do siatki.

W 67. minucie było bardzo gorąco w polu karnym gości. Dwukrotnie Matthias Hamrol popisał się bardzo dobrymi interwencjami, ratując swój zespół.

W 84. minucie Ellia Soriano miał okazję, która mogła zamknąć ten mecz. Otrzymał piłkę za plecy obrońców. Stanął oko w oko z Łukaszem Załuską i przegrał ten pojedynek.

W doliczonym czasie gry Jakub Żubrowski wykonywał rzut rożny do piłki wrzuconej z lewego narożnika doszedł Soriano, ale piłka po jego uderzeniu głową przeleciała minimalnie obok słupka.

POGOŃ SZCZECIN - KORONA KIELCE 1-1 (1-0)

1-0 Radosław Majewski (3.)

1-1 Djibril Diaw (65.)

Pogoń Szczecin: Załuska - Stec, Walukiewicz, Dwali, Nunes - Guarrotxena (83. Sebastian Rudol), Podstawski, Drygas (77. Zvonimir Kožulj), Majewski, Matynia (46. Dawid Błanik) - Benedyczak.

Korona Kielce: Hamrol - Rymaniak, Kovačević (46. Piotr Malarczyk), Diaw, Kallaste - Gardawski, Żubrowski, Petrak, Możdżeń (63. Marcin Cebula) - Soriano, Górski (46. Wato Arweladze).

żółte kartki: Malarczyk, Żubrowski, sędzia: Piotr Lasyk, widzzów: 6 361