Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 1-1 (1-0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 7. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli mają po 13. punktów. Lech nie wygrał od 3 spotkań.

Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 1-1 (1-0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 7. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli mają po 13. punktów. Lech nie wygrał od 3. spotkań.

Wynik spotkania otworzyli piłkarze Lecha Poznań w 36. minucie spotkania. Po faulu w polu karnym na Kamilu Jóźwiaku. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Christian Gytkjaer. Duński napastnik pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 38. minucie kolejną okazję do strzelenia bramki wypracowali sobie gospodarze. Piłkę w pole karne zagrał Joao Amaral. Do futbolówki doszedł Kamil Jóźwiak, zdecydował się na mocne uderzenie, ale końcówkami palców obronił František Plach.

W 65. minucie Mateusz Mak zagrał z lewej flanki do Michaela Papadopulosa, a ten odegrał piętką do Joela Valencii, którego mocny strzał obronił Matúš Putnocký.

W 71. minucie Kamil Jóźwiak zszedł do środka i sprzed pola karnego uderzył pod poprzeczkę. Po raz kolejny świętną interwencją popisał się František Plach.

W 73. minucie Piast Gliwice wyrównał. Goście wykonywali swój pierwszy rzut rożny. Po wrzutce z narożnika piłkę odbił Doni. Tom Heteley z najbliższej odległości trafił do siatki.

W 81. po wrzutce z rzutu rożnego dla gości po małym zamieszaniu w polu karnym futbolówka została wybita przez obrońców gospodarzy przed 16. metr.

Bardzo dobre dogranie do Toma Heteley'a. Pomocnik podał z powietrza przed bramkę do Joela Valenci, kóry z bliska pokonał bramkarza.

Sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Ekwadorczyka, skonsultował swoją decyzję za pomocą systemu VAR i prawidłowo nie uznał bramki - był spalony.

LECH POZNAŃ - PIAST GLIWICE 1-1 (1-0)

1-0 Christian Gytkjaer (36.) karny

1-1 Tom Heteley (73.)

Lech Poznań: Putnocký - Cywka, Janicki, De Marco, Wasielewski - Makuszewski (46. Dioni), Tiba, Trałka, Amaral (86. Paweł Tomczyk), Jóźwiak (75. Tymoteusz Klupś) - Gytkjær.

Piast Gliwice: Plach - Pietrowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Félix, Hateley, Dziczek, Valencia (89. Gerard Badía), Jagiełło (54. Mateusz Mak) - Papadopulos (65. Piotr Parzyszek).

żółte kartki: Cywka, Pedro Tiba, Jóźwiak, Tomczyk - Dziczek sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 8 139