Lechia Gdańsk wygrała z Koroną Kielce 2-0 (1-0) w drugim piątkowym meczu 7. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobył Flavio Paixao. Drużyna Lechii pozostaje jedyną niepokonaną drużyną.

Lechia Gdańsk wygrała z Koroną Kielce 2-0 (1-0) w drugim piątkowym meczu 7. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobył Flavio Paixao. Drużyna Lechii pozostaje jedyną niepokonaną drużyną.

W 14. minucie bardzo dobrą okazję mieli zawodnicy drużyny prowadzonej przez Piotra Stokoowca. Michał Mak zagrał piłkę do Flavio Paixao, który przestrzelił będąc w idealnej sytuacji.

W 24. minucie Piotr Malarczyk faulował Flavio Paixao w polu karnym. Arbiter Bartosz Frankowski podyktował rzut karny, a winowajcę upomniał żółtym kartonikiem.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowan i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 25. minucie.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Felicio Brown Forbes, bardzo dobrą interwencją popisał się Dušan Kuciak. Do dobitki doskoczył Michael Gardawski, ale przy tej próbie bramkarz Lechii również nie dał się zaskoczyć

W 54. minucie Michael Gardawski kapitalnie dośrodkował piłkę w pole karne gdzie do piłki doszedł Matej Pučko, który uderzył z półobrotu, ale bardzo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy.

W 69. minucie Lechia Gdańsk podwyższyła prowadzenie. Mateusz Sopoćko przechwycił piłke w środkowej części boiska. Zagrał do Jakuba Araka, który podał do wbiegającago Flavio, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W 74. minucie Patryk Lipski kierunkowo przyjął piłkę. Tym zagraniem minął Elhadji Pape Diaw. Uderzył z 16. metra, ale kapitalną interwencją popisał się Matthias Hamrol.

LECHIA GDAŃSK - KORONA KIELCE 2-0 (1-0)

1-0 Flavio Paixao (25.) karny

2-0 Flavio Paixao (69.)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila (78. Joao Nunes), Nalepa, Vitória, Mladenović - Mak (67. Jakub Arak), Sopoćko, Łukasik, Lipski, Haraslín (84. Adam Chrzanowski) - Flávio Paixao.

Korona Kielce: Hamrol - Rymaniak, Malarczyk (64. Maciej Górski), Diaw, Kosakiewicz - Gardawski, Żubrowski, Kovačević (73. Wato Arweladze), Janjić, Brown Forbes (46. Matej Pučko) - Soriano.

żółte kartki: Mladenović, Flávio Paixão, Nalepa, Lipski, Sopoćko - Malarczyk, Kovačević, Żubrowski, Rymaniak. sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 13 872