W spotkaniu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmowała na własnym obiekcie drużynę Piasta Gliwice, spotkanie zespołów z górnej częsci stawki lepiej zakończyło się dla gospodarzy, którzy wygrali rzutem na tasmę. 2-1 (1-0 ).

W 22. minucie spotkania premierowe trafienie w Jagiellonii zaliczył Mile Savković, który wykorzystał dosrodkowanie Jakuba Wójcickiego i umiescił piłkę w siatce dając tym samym prowadzenie podopiecznym Ireneusza Mamrota.

Do końca pierwszej połowy spotkania żadnej z drużyn nie udało się umiescić piłki w siatce.

W 58. minucie spotkania z rzutu wolnego w pole karne piłkę dosrodkował Gerard Badia, nie najlepiej
w szesnastce Jagiellonii zachował się Marian Kelemen, który minął się z piłką i piłkę do pustej bramki wpakował Patryk Dziczek.

W 67. minucie blisko objęcia prowadzenia byli piłkarze Piasta Gliwice, piłkę z linii bramkowej wybił jednak Lucas Klemenz.

Rzutem na tasmę bo w czwartej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo drużynie z Białegostoku strzałem z woleja dał Arvydas Novikovas, a przy bramce asystował Taras Romanczuk.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - PIAST GLIWICE 2-1 (1-0 )

1-0 Savković (22. )

1-1 Dziczek (58. )

2-1 Novikovas (90+ )

Jagiellonia Białystok : Kelemen - Guillherme, Mitrović, Runje ( Klemenz 44. ), Wójcicki - Novikovas
Romanczuk, Machaj ( Swiderski 34. ), Savković - Pospisil, Klimala ( Bezjak 62. )

Piast Gliwice : Szmatuła - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkesov - Jagiełło, Dziczek, Hateley