W spotkaniu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała przy Łazienkowskiej Zagłębie Sosnowiec. W spotkaniu mistrza z beniaminkiem nie bez problemów ale obyło się bez niespodzianki. 2-1 (1-0).

W spotkaniu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała przy Łazienkowskiej Zagłębie Sosnowiec. W spotkaniu mistrza z beniaminkiem obyło się bez niespodzianki i to Legia była górą w to niedzielne popołudnie. 2-1 (1-0).

W 19. minucie spotkania Dawida Kudłę strzałem z dystansu postraszył Carlitos Lopez, jednakże podopiecznych Dariusza Dudka w tej sytuacji uratowała poprzeczka.

Na szesć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania w pole karne piłkę wrzucił Domagoj Antolić w szesnastce najlepiej odnalazł się Artur Jędrzejczyk, który strzałem głową dał prowadzenie podopiecznym Ricardo Sa Pinto.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Dziewięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę spotkania swietnią akcją popisał się Szymon Pawłowski, który złamał akcję do srodka boiska po czym zagrał piłkę w pole karne, tam futbolówka trafiła pod nogi Konrada Wrzesińskiego, który strzałem przy słupku zdobył bramkę wyrównującą dla Sosnowiczan.

Wynik spotkania w 77. minucie ustalił Carlitos Lopez, który otrzymał dobre prostopadłe podanie od Domagoja Antolicia, Hiszpan przyjął piłkę i uderzył ale trafił w słupek, jednakże piłka odbiła się od niego w taki sposób, że wróciła mu pod nogi, wobec takiej sytuacji nie mógł się pomylić i umiescił futbolówkę w siatce Zagłębia Sosnowiec, tym samym zapewniając stołecznej drużynie trzy punkty.

LEGIA WARSZAWA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2-1 (1-0)

1-0 Jędrzejczyk (39. )

1-1 Wrzesiński (56. )

2-1 Carlitos Lopez (77. )

Legia Warszawa: Malarz- Holownia, Wieteska, Astiz, Jędrzejczyk ( Eduardo 76. ) - Cafu,
Antolić, Szymański, Kante ( Hamalainen 62. ), Kucharczyk ( Nagy 62. ) - Carlitos Lopez

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Heinloth, Jędrych, Polczak, Puchacz- Kokoszka,
Milewski, Wrzesiński, Nowak ( Christovao 46. ), Melo ( Pawlowski 46. ) - Torunarigha ( Cichocki 78. )

Sędziował: Bartosz Frankowski

źródło: Twitter Zagłębie Sosnowiec