Lech Poznań przegrał z Wisłą Kraków 2-5 (2-1) w najciekawszym meczu 5. Kolejki Lotto Ekstraklasy. Przerywając tym samym swoją passę zwycięstw od początku sezonu.

W 8. minucie spotkania wynik otworzył Joao Amaral. Portugalczyk zbiegł z prawej strony boiska w pole karne. Minął zwodem Macieja Sadloka wbiegł w szesnastkę i zewnętrzną częścią stopy trafił do siatki.

W 12. minucie Dawid Kort przejął piłkę na 40. metrze i zagrał do wychodzącego Jakuba Bartosza. Obrońca Wisły zdecydował się na uderzenie, ale minimalnie przestrzelił.

W 17. minucie sędzia podyktował rzut karny. Po przypadkowym zagraniu piłki ręką przez Rafała Pietrzaka

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Christian Gytkjaer i pewnym strzałem pokonał bezradnego Mateusza Lisa. Podwyższając wynik spotkania w 18. minucie.

W 23. minucie powinno być 3-0. Maciej Gajos strzelił z 16. metra, piłka zablokowana spadła pod nogi Joao Amarala, ale ten nie trafił z najbliższej odległości.

W 24. minucie Wisła Kraków strzeliła bramkę kontaktową. Mateusz Lis zagrał długim podaniem. Do piłki próbował dojśc Rafał Janicki, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta trafiła do Martina Kostala. Słowak zdecydował się na uderzenie i trafił do siatki.

W 51. minucie Zdenek Ondrasek doprowadził do remisu. Po podaniu Imaza i uderzeniu Ondraska sędzia musiał zweryfikować zdobytą bramkę za pomocą VAR.

W 55. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Dawid Kort rozegrał rzut wolny. Zagrał prostopadła piłkę do Martina Kostala, a ten wrzucił piłkę na 5. metr gdzie futbolówka odbiła się od Christiana Gytkjaera i wpadła do siatki.

W 61. minucie Zdenek Ondrasek zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Otrzymał piłkę od Martina Kostala minął Rafała Janickiego i płaskim strzałem na dłuższy słupek podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W 90. minucie Marko Kolar ustalił wynik spotkania. Ponownie Dawid Kort zagrał prostopadłą piłkę do której doszedł Jesus Imaz wycofał do Kolara, a ten trafił obok bezradnego Jasmina Buricia.

2-5 Marko Kolar (90.)

Lech Poznań: Burić - Janicki, Vujadinović, De Marco - Makuszewski, Tiba, Cywka (76. Paweł Tomczyk), Amaral, Gajos (83. Mihai Radut), Jóźwiak (61. Piotr Tomasik) - Gytkjær.

Wisła Kraków: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Bartosz (62. Rafał Boguski), Basha, Kort, Imaz, Košťál (79. Zoran Arsenić) - Ondrášek (74. Marko Kolar).

żółte kartki: De Marco, Joao Amaral, Tomczyk, Raduț - Imaz, Wasilewski. sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa), widzów: 13 141