Miedź Legnica zremisowała z Koroną Kielce 1-1 (0-0) w drugim piątkowym meczu 5. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 6. minucie mogło być 1-0 dla legniczan. Świetna indywidualna akcja przez środek Pawła Zielińskiego. Ten minął zwodem rywala i wpadł w szesnastkę. W końcu strzela, wprost w ręce bramkarza Korony.

W 27. minucie bardzo dobra kontra w wykonaniu miejscowych. Rafał Augustyniak podał do Fabiana Piaseckiego, który przecisnął się na 40. metr od bramki i oddał do Marquitosa. Hiszpan uderzył tuż nad poprzeczką.

W 30. minucie kolejny kontratak Miedzi. Po lewej stronie zagranie na 16. metr do Wojciecha Łobodzińskiego, a były reprezentant Polski uderzył minimalnie niecelnie z dystansu.

Minutę później kolejną szansę miał Paweł Zieliński. Zdecydował się na uderzenie z 25. metrów. Piłkę odbil Matthias Hamrol, ale ta przeleciała mu między nogami i obok słupka.

W 54.minucie wynik spotkania otworzył Maciej Górski strzelając bramkę dla Korony Kielce. Napastnik gości otrzymał piłkę z prawej strony boiska. Zdecydował się na uderzenie z dalekiego dystansu umieszczając piłkę prawie w samym okienku bramki strzeżonej przez Antona Kanibołockiego.

W 69. minucie wyrównali podopieczki trenera Dominika Nowaka. Na listę strzelców wpisał się aktywny dzisiaj Paweł Zieliński. Obrońca gospodarzy otrzymał piłkę od Henrika Ojamy i mocnym strzalem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Korony Kielce.

W 85. minucie idealną okazję na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść mieli goście. Ken Kallaste znalazł się w polu karnym sam na sam z bramkarzem, ale spudłował. Do piłki doszedł Mateusz Możdżeń, ale jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane.

MIEDŹ LEGNICA - KORONA KIELCE 1-1 (0-0)

0-1 Maciej Górski (54.)

1-1 Paweł Zieliński (69.)

Miedź Legnica: Kanibołoćkyj - Zieliński, Osyra, Božić, Pikk - Łobodziński (62. Mateusz Piątkowski), Marquitos, Augustyniak, Santana, Ojamaa (78. Petteri Forsell) - Piasecki.

Korona Kielce: Hamrol - Rymaniak, Kovačević, Pape Diaw, Kosakiewicz - Gardawski (62/ Ken Kallaste), Możdżeń, Żubrowski, Janjić, Jukić (68. Oliver Petrak) - Górski (78. Elia Soriano).

żółte kartki: Rymaniak sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork) widzów: 5 082