GKS Katowice zremisował z GKS-em Tychy 1-1 (1-1) w pojedynku derbowym. W ramach 3. Kolejki Fortuna 1 Ligi.

GKS Katowice zremisował z GKS-em Tychy 1-1 (1-1) w pojedynku derbowym. W ramach 3. Kolejki Fortuna 1 Ligi.

Już w 1. minucie spotkania wynik mógł otworzyć Daniel Rumin. Który nie wykorzystał okazji dobijając strzał Adriana Błąda. Po uderzeniu młodego napastnika piłka uderzyła wprost w Konrada Jałochę.

W 20. minucie wynik spotkania otworzył Daniel Tanżyna. Dośrodkowanie w wykonaniu Edgara Bernhardta spadło wprost na głowę obrońcy gości.

W 33. minucie do wyrównania doprowadził Daniel Rumin. Do dośrodkowania z lewej stony boiska w pole karne GKS Tychy doszedł napastnik drużyny przyjezdnej i pewnym strzałem pokonał Konrada Jałochę.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tyszanie przedłużyli swoją passe bez porażki w meczach derbowych z zeszłego sezonu.

GKS KATOWICE - GKS TYCHY 1-1 (1-1)

0-1 Daniel Tanżyna (20.)

1-1 Daniel Rumin (33.)

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Remisz, Frańczak - Tabiś (75. Wojciech Słomka), Michalik, Poczobut, Piesio (83. Dominik Bronisławski), Błąd - Rumin.

GKS Tychy: Jałocha - Grzybek (65. Maciej Mańka), Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Bernhardt (68. Michał Staniucha), Piątek (82. Kacper Piątek), Daniel, Grzeszczyk, Steblecki - Zapolnik.

żółte kartki: Poczobut, Tabiś, Słomka - Biernat. sędzia: Paweł Pskit (Łódź)