Wisła Płock przegrała z Koroną Kielce 1-2 (0-0) w pierwszym piątkowym meczu 3. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. W 34. minucie boisko musiał opuścić Giorgi Merebashivili po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce.

W 34. minucie spotkania po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Giorgi Merebashvili. Pomocnik gospodarzy próbował wymusić rzut karny.

Mecz w pierwszych 30. minutach był prowadzony w bardzo wolnym tempie z przerwami na uzupełnienie płynów.

W 42. minucie bardzo dobre odważne uderzenie z dystansu Olivera Petraka. Piłka finalnie nie znalazła jednak drogi do bramki strzeżonej przez Thomasa Dähne.

W 46. minucie piłkarze Korony rozgrywali rzut rożny, piłka została wybita przez obrońców przed polekarne. Gdzie do piłki doszedł Jakub Żubrowski. Piłka po jego uderzeniu ominęła spojenie słupka z porzeczką.

Aktywny w doliczonym czasie gry Żubrowski szukał szczęścia zza szesnastki. Tym razem piłka doleciała do światła bramki, ale prosto w dobrze ustawionego bramkarza "Nafciarzy".

W pierwszych 45. minutach kibice zgromadzeni na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku nie zobaczyli bramek.

W 50. minucie Nico Varela zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia Łukasz Szczech zasygnalizował weryfikację VAR. Po oglądnięciu powtórki zdecydował się wskazać na 11. metr.

W 53. minucie do piłki ustawionej podszedł Elia Soriano pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Thomasa Dähne. Wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

W 79. minucie bliscy wyrównania byli piłkarze Dariusza Dźwigały. Dominik Furman minął bramkarza zgrał wzdłuż linii końcowej. Na piłkę czekał Nico Varela, ale piłka do pomocnika gospodarzy nie doszła. Najlepiej w tej sytuacji zachował się estoński obrońca gości Ken Kallaste wybijając piłkę z linii bramkowej.

W 90. minucie Zlatko Janjić podał do Łukasza Kosakiewicza który zacentrował do Ivana Jukicia, który ustalił wynik spotkania.

W doliczonym czasie gry w zamieszaniu w polu karnym Korony po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dominika Furmana najlepiej zachował się Calo Oliveira w zamieszaniu pod bramką wpakował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania

WISŁA PŁOCK - KORONA KIELCE 1-2 (0-0)

0-1 Elia Soriano (53.) karny

0-2 Ivan Jukić (90.)

1-2 Calo Oliveira (90+.)

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk (87. Igor Łasicki), Uryga, Dźwigała, Warcholak - Varela (80. Carlitos), Furman, Szymański, Szwoch (67. Oskar Zawada), Merebaszwili - Ricardinho.

Korona Kielce: Hamrol - Rymaniak, Malarczyk, Pape Diaw, Kosakiewicz - Gardawski (46. Ken Kallaste), Żubrowski, Petrak, Możdżeń (46. Wato Arweladze; 85. Zlatko Janjić) - Soriano, Ivan Jukić.

żółte kartki: Merebaszwili, Furman, Stefańczyk, Uryga, Dźwigała - Gardawski, Malarczyk, Kosakiewicz.

czerwona kartka: Giorgi Merebaszwili (34. minuta, Wisła, za drugą żółtą).