Pogoń Szczecin przegrała z Piastem Gliwice 0-2 (0-2) w 2. Kolejce Lotto Ekstraklasy. Mecz roztrzygnął się w pierwszych 15. minutach spotkania. Po bramkach Joela Valenci i Mateusza Maka.

Bardzo dobrze w mecz weszli przyjezdni. W 7. minucie na prowadzenie Piasta Gliwice wyprowadził Joel Valencia. Wykorzystał pierwszą groźną okazję przyjezdnych, precyzyjnym strzałem nie dał szans Jakubowi Bursztynowi.

W 11. minucie Piast zadał kolejny cios. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym najlepiej w "szesnastce" Portowców zachował się Mateusz Mak i podwyższył prowadzenie drużyny Waldemara Fornalika.

W 28. minucie rozmiary prowadzenia Piasta mógł zmniejszyć Radosław Majewski, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego bardzo dobrze interweniował Jakub Szmatuła.

W doliczonym czasie gry Portowcy mogli schodzić do szatni przegrywając jedną bramką. Piłka po uderzeniu Dawida Błanika uderzyła w poprzeczkę.

W pierwszych minutach drugiej połowy, to zdecydowanie Pogoń przejęła inicjatywę.

W 50. minucie podopieczni trenera Kosty Runjaicia domagali się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez obrońcę Piasta.

W 53. minucie piłka odbiła się od poprzeczki bramki przyjezdnych spadła na linię bramkową i wróciła do gry. Po weryfikacji VAR gol nie został uznany.

W 56. minucie po raz kolejny musiał się uwijać jak w ukropie Jakub Szmatuła. Po uderzeniu Kamila Drygasa piłka zmierzała pod poprzeczkę. Na posterunku bramkarz "Piastunek".

W 74. minucie Kapitan Pogoni Szczecin Adam Frączczak dostał piłkę w polu karnym, zdołał ją jeszcze trącić, ale nie udało mu się pokonać bramkarza gości.

W 87. minucie Sebastian Walukiewicz popełnił błąd, do piłki wyszedł Jakub Bursztyn, który nie trafił w piłkę. Zrobiło się bardzo gorąco w polu karnym. Zamieszanie próbował wykorzystać Tomasz Jodłowiec. W ostatniej chwili zorientował się Walukiewicz i wybił piłkę.

POGOŃ SZCZECIN - PIAST GLIWICE 0-2 (0-2)

0-1 Joel Valencia (7.)

0-2 Matesz Mak (11.)

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Niepsuj (72. Marcin Listkowski), Walukiewicz, Dwali, Nunes - Błanik (62. Adrian Benedyczak), Hołota, Drygas, Kožulj, Majewski (83. Sebastian Kowalczyk) - Frączczak.

Piast Gliwice: Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Mateusz Mak, Jodłowiec, Dziczek, Valencia (85. Tom Hateley), Félix (58. Martin Konczkowski) - Papadopulos (78. Piotr Parzyszek).

żółte kartki: Frączczak, Kožulj - Czerwiński sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 7532