W spotkaniu pierwszej kolejki Fotruny 1.LIGI Raków Częstochowa podejmował na własnym obiekcie Puszcze Niepołomice. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli zawodnicy Rakowa, którzy pokonali Puszczę 3-0.

Pierwszą groźną sytuację w 19. minucie miała Puszcza jednakże ten atak skutecznie wybronił Michał Gliwa.

W 30. minucie meczu wynik dla Rakowa otworzył Kamil Kościelny, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i umiescił piłkę w siatce.

42. minucie na drodze Kościelnego przed zdobyciem drugiej bramki stanął tylko słupek i w Częstochowie tablica swietlna wciąż pokazywała wynik 1-0.

W 48. minucie meczu na strzał zdecydował się Marcin Stefanik, jednak Michał Gliwa nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

W 52. minucie spotkania na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził drużynę Rakowa Daniel Bartl, który z zimną krwią zakończył błyskawiczną kontrę Częstochowian.

W 68 .minucie swoje pięć groszy do worka z bramkami Puszczy wrzucił Sebastian Musiolik, który wykorzystał bardzo dobre płaskie dosrodkowanie Daniela Bartla i Raków prowadził już 3-0.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 3-0 (1-0)

1-0 Koscielny (30.)

2-0 Bartl (52.)

3-0 Musiolik (68.)

Raków: Gliwa - Bartl, Domanski, Figiel, Góra, Kasperkiewicz, Koscielny, Malinowski, Musiolik, Schwarz, Szczepański

Puszcza: Mleczko - Bartkow, Czarny, Drzazga, Fryc, Kuzma, Ryndak, Stawarczyk, Stefanik, Stępień, Szczepaniak

źródło: Twitter Raków Częstochowa