Korona Kielce przegrała aż 0-3 z krakowską Wisłą. Biała Gwiazda przeskoczyła więc swojego rywala i obecnie z dorobkiem 51. punktów zajmuje szóstą lokatę w LOTTO Ekstraklasie.

Pierwsza bramkę dla Wisły już w 5. minucie spotkania zdobył popularny Carlitos. Przedarł się on sam przez trójke obrońcow Korony i technicznym uderzeniem przelobował Zlatana Alomerovicia.

Tuż przed przerwą zespół z Krakowa podwyższył swoje prowadzenie. Tym razem w polu karnym dobrze odnazlazł się Jesus Imaz Balleste i ze stoickim wręcz spokojem z bliskiej odległosci wpakował piłkę do siatki.

"Kropkę nad i" piłkarze Białej Gwiazdy postawili 70. minucie, kiedy to Carlitos wykorzystał stratę piłkarza Korony, przejął piłkę, podciągnał jeszcze dobre dwadzieścia metrów i soczystym uderzeniem pokonał Alomerovicia.

KORONA KIELCE - WISŁA KRAKÓW 0-3 (0-2)

Korona Kielce: Alomerovic - Rymaniak, Kovacević, Kecskes, Gardawski, Możdżeń (63. Kosakiewicz), Cebula, Janjić, Cvijanovic (69. Kiełb), Jukić (46. Soriano), Kaczarawa

Wisła Kraków: Cuesta, Bartkowski, Wasilewski, Velez, Arsenić, Llonch, Cywka, Halilović, Balleste (74. Kostal), Lopez (90. Ondrasek), Boguski (88. Małecki)