W spotkaniu otwierającym 33. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała na własnym obiekcie Piast Gliwice. Zespół Piastunek nie pozostawił żadnych złudzeń zespołowi z Gdyni aplikując im aż pięć bramek.

Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego chcieli pokazać w tym spotkaniu, że są gotowi stanąć do boju z Legią Warszawa o obronę Pucharu Polski. Przed tym meczem jednak na drodze Arkowców stanął Piast Gliwice i dał im solidną lekcję futbolu.

Już w 9. minucie meczu strzelanie rozpocząć mógł Jakub Czerwiński, któremu na głowę idelanie dosrodkował Sasa Zivec. W tej sytuacji jednak górą Pavels Steinbors.

W 25. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Zivec. Jjego uderzenie ostęplowało jeszcze poprzeczkę bramki Steinborsa i wylądowało w siatce dając prowadzenie przyjezdnym.

Osiem minut później okazje do wyrównania miał Mateusz Szwoch, który uderzał piłkę z rzutu karnego, ale w tym pojedynku lepszy okazał się Jakub Szmatuła.

Pięć minut po gwizdu rozpoczynającym drugą połowę do piłki ustawionej na 11. metrze stanął Tom Hateley i pewnym uderzeniem dał ekipie z Gliwice dwubramkowe prowadzenie.

Dwie minuty później było już 0-3, a drugą bramkę do swojego konta dołozył Zivec, który wykorzystał podanie Martina Konczkowskiego. Minął jeszcze trzech zawodników Arki i wpakował piłkę do bramki.

W 62. minucie spotkania bramkę na otarcie łez po zamieszaniu w polu karnym strzelił Maciej Jankowski. Dzisięć minut później za faul na Aleksandrze Sedlarze czerwoną kartką ukarany został Marcus Da Silva.

W 82. minucie błąd Steinborsa wykorzystał Konczkowski, który z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki i było już 1-4. W doliczonym czasie gry piłkarzy Arki dobił jeszcze Michal Papadopulos, który mocnym ustaił wynik meczu.

ARKA GDYNIA - PIAST GLIWICE 1-5 (0-1)

0-1 Zivec (25.)

0-2 Hateley (50.)

0-3 Zivec (52.)

1-3 Jankowski (62.)

1-4 Konczkowski (82.)

1-5 Papadopulos (90+2.)

Arka : Steinbors - Marciniak, Helstrup, Marcjanik, Socha, Szwoch (58. Piesio), Sołdecki (72. Bogdanov), Nalepa, Marcus, Jurado (57. Esqueda), Jankowski

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Czerwinski, Kirkeskov, Hateley, Sedlar, Zivec (65.Badia), Jodłowiec, Angielski (72. Papadopulos), Szczepaniak (86. Dziczek)