W ostatnim niedzielnym spotkaniu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków przy Reymonta podejmowała drużynę Legii Warszawa. Drużyna Legii wywiozła z Krakowa trzy punkty 0-1 (0-1).

Dopiero w 40. minucie meczu drużynę Wisły Kraków strzałem w poprzeczkę postraszył Michał Kucharczyk.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 43. minucie spotkania fantastyczną akcją i pięknym strzałem popisał sie Cristian Pasquato. Było to drugie trafienie włoskiego pomocnika w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy.

Wisła chciała szybko odpowiedzieć. W 44. minucie piłkę w pole karne wrzucił Carlitos, głową uderzał Marcin Wasilewski, jednakże strzał popularnego Wasyla obronił Arkadiusz Malarz.

Po przerwie Wisła zaczęła napierać na ekipę mistrza kraju. W 62. minucie spotkania za próbę wymuszenia faulu drugą zółtą kartką ukarany został Jarosław Niezgoda i Legionisci zmuszeni byli grać w dziesiątkę.

Pomimo przewagi liczebnej na boisku drużyna z Krakowa nie była w stanie odwrócić losów tego spotkania i to Legia dopisała do swojego konta trzy punkty i wciąż pozostaje w walce o tytuł mistrzowski natomiast Wisła Kraków plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0-1 (0-1)

0-1 Pasquato (43.)

Wisła: Cuesta - Velez, Wasilewski, Palcic (9. Kostal, 72. Małecki), Arsenić, Mitrović, Cywka, Blek-Imaz, Carlitos Lopez, Halilović (67.Ondrasek)

Legia: Malarz - Vesović, Pazdan, Astiz, Hlousek, Philips, Antolić (66. Remy), Hamalainen (79. Broź), Kucharczyk, Pasquato(69. Szymański), Niezgoda

Sędziował: Mariusz Złotek